Horní Jiřetín, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Horní Jiřetín na konci roku 2025 žili 2153 obyvatelé , za tento rok v obci 23 obyvatelé ubylo. V Horním Jiřetíně se v roce 2025 narodilo 11 lidí, zemřelo 28 lidí, přistěhovalo se 70 lidí a odstěhovalo se 76 lidí.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 153 | -23 | 11 | 28 | 70 | 76 |
| 2024 | 2 176 | -26 | 8 | 28 | 59 | 65 |
| 2023 | 2 202 | -4 | 12 | 26 | 92 | 82 |
| 2022 | 2 206 | 11 | 10 | 23 | 99 | 75 |
| 2021* | 2 195 | -4 | 15 | 26 | 68 | 61 |
| 2020 | 2 242 | -3 | 14 | 27 | 82 | 72 |
| 2019 | 2 245 | 4 | 14 | 15 | 86 | 81 |
| 2018 | 2 241 | 4 | 20 | 19 | 66 | 63 |
| 2017 | 2 237 | -39 | 19 | 20 | 78 | 116 |
| 2016 | 2 276 | -8 | 20 | 22 | 82 | 88 |
| 2015 | 2 284 | 50 | 27 | 22 | 120 | 75 |
| 2014 | 2 234 | 51 | 26 | 19 | 165 | 121 |
| 2013 | 2 183 | 37 | 17 | 18 | 121 | 83 |
| 2012 | 2 146 | 6 | 24 | 27 | 127 | 118 |
| 2011 | 2 140 | 5 | 15 | 23 | 88 | 75 |
| 2010 | 2 129 | 43 | 24 | 18 | 86 | 49 |
| 2009 | 2 086 | -14 | 16 | 22 | 49 | 57 |
| 2008 | 2 100 | 3 | 20 | 20 | 57 | 54 |
| 2007 | 2 097 | - | 20 | 26 | 58 | 52 |
| 2006 | 2 097 | 46 | 18 | 23 | 84 | 33 |
| 2005 | 2 051 | 68 | 16 | 21 | 127 | 54 |
| 2004 | 1 983 | 20 | 17 | 25 | 75 | 47 |
| 2003 | 1 963 | 31 | 30 | 18 | 83 | 64 |
| 2002 | 1 932 | 7 | 15 | 29 | 89 | 68 |
| 2001 | 1 925 | 10 | 22 | 19 | 66 | 59 |
| 2000 | 1 913 | 10 | 18 | 24 | 61 | 45 |
| 1999 | 1 903 | 11 | 14 | 33 | 78 | 48 |
| 1998 | 1 892 | -7 | 14 | 25 | 60 | 56 |
| 1997 | 1 899 | 18 | 14 | 29 | 98 | 65 |
| 1996 | 1 881 | -19 | 12 | 31 | 57 | 57 |
| 1995 | 1 900 | -17 | 14 | 30 | 69 | 70 |
| 1994 | 1 917 | 7 | 18 | 26 | 57 | 42 |
| 1993 | 1 910 | 36 | 19 | 33 | 99 | 49 |
| 1992 | 1 874 | -7 | 13 | 28 | 81 | 73 |
| 1991 | 1 881 | 29 | 22 | 30 | 96 | 59 |
| 1990 | 1 824 | -53 | 11 | 26 | 83 | 121 |
| 1989 | 1 877 | -26 | 20 | 31 | 86 | 101 |
| 1988 | 1 903 | -32 | 21 | 39 | 79 | 93 |
| 1987 | 1 935 | -20 | 21 | 28 | 69 | 82 |
| 1986 | 1 955 | -49 | 21 | 32 | 48 | 86 |
| 1985 | 2 004 | -45 | 18 | 32 | 74 | 105 |
| 1984 | 2 049 | -43 | 25 | 31 | 55 | 92 |
| 1983 | 2 092 | - 120 | 17 | 37 | 92 | 192 |
| 1982 | 2 225 | -77 | 25 | 23 | 80 | 159 |
| 1981 | 2 302 | -35 | 29 | 32 | 83 | 115 |
| 1980 | 2 389 | -18 | 27 | 34 | 142 | 153 |
| 1979 | 2 407 | -42 | 28 | 32 | 81 | 119 |
| 1978 | 2 449 | -54 | 39 | 38 | 61 | 116 |
| 1977 | 2 503 | -40 | 43 | 26 | 69 | 126 |
| 1976 | 2 543 | -62 | 38 | 28 | 108 | 180 |
| 1975 | 2 605 | -58 | 49 | 35 | 86 | 158 |
| 1974 | 2 663 | -52 | 39 | 41 | 83 | 133 |
| 1973 | 2 715 | -8 | 51 | 29 | 94 | 124 |
| 1972 | 2 723 | -44 | 53 | 37 | 76 | 136 |
| 1971 | 2 767 | -89 | 48 | 29 | 60 | 168 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 2 176 | 1 094 | 1 082 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 304 | 151 | 153 | ||||
| 15-64 | 1 488 | 780 | 708 | |||||
| 65 a více | 384 | 163 | 221 | |||||
| Průměrný věk (let) | 42,4 | 41,5 | 43,4 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Horní Jiřetín
Zařazení obce Horní Jiřetín | |
| Název obce | Horní Jiřetín |
| PSČ | 43543 | Další 1 PSČ |
| Katastrální území | 6 KÚ v obci |
| Obec | Horní Jiřetín |
| Pověřený úřad | Litvínov |
| ORP | Litvínov |
| Okres | Most |
| Kraj | Ústecký |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 2 153 (2025: -23) |
Identifikace obce Horní Jiřetín | |
| GPS pozice |
50.5730938009952, 13.547170233490037 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.567175 |
Další informace z obce Horní Jiřetín | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Horní Jiřetín |
| Ulice v obci | 30 ulic |
| Části obce | 5 částí |
| Znak, Vlajka |
|
Volby v obci Horní Jiřetín | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Horní Jiřetín | |
| Výsledky voleb okres Most | |
Obchodní rejstřík v obci Horní Jiřetín | |
| Právnické osoby | 90 |
| Právnické osoby zaniklé | 20 |
| Živnosti | 386 |
| Živnosti zaniklé | 19 |
| Firmy v OR | 63 |
| Firmy v OR, historie | 41 |
| Firmy v OR, vymazané | 9 |
| Provozovny | 117 |
| Provozovny historie | 511 |
Banky a úřady v obci Horní Jiřetín | |
| Zdravotnická zařízení | 5 |
| Bankomat | 2 |
| Úřady | 1 |
| Nabídky práce | 26 |
Příbuzné stránky
- Vyhledání plátců DPH podle jejich identifikačního čísla (IČO)
- Vyhledávání podle IČO - hledat IČO
- Nabídky práce podle cz regionů
- Horní Kozolupy, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Krupá, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Rožínka, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Poříčí, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Libchava, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Maršov, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Brusnice, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
- Horní Police, 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání - statistika
Okénko pro podnikatele

Jakub Nečas, ZOXO Financial

Týna Kaucká, Software602
Všimli jste si? Formuláře na úřadech najednou vypadají skoro stejně. Tohle je důvod

386