Horní Těšice, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Horní Těšice na konci roku 2025 a začátku roku 2026 žilo 159 obyvatel , za tento rok v obci 8 obyvatel přibylo. V Horních Těšicích se v roce 2025 None, zemřel 1 člověk, přistěhovalo se 10 lidí a odstěhoval se 1 člověk.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 159 | 8 | - | 1 | 10 | 1 |
| 2024 | 151 | 2 | 2 | 1 | 1 | - |
| 2023 | 149 | - | 1 | - | 2 | 3 |
| 2022 | 149 | -3 | 1 | 2 | 4 | 6 |
| 2021* | 152 | 2 | 1 | 2 | 7 | 4 |
| 2020 | 151 | -4 | 4 | 3 | 3 | 8 |
| 2019 | 155 | -1 | 1 | - | 3 | 5 |
| 2018 | 156 | 4 | 1 | - | 6 | 3 |
| 2017 | 152 | -1 | 3 | 2 | 1 | 3 |
| 2016 | 153 | -1 | 2 | 2 | - | 1 |
| 2015 | 154 | -2 | - | - | - | 2 |
| 2014 | 156 | 4 | 2 | - | 6 | 4 |
| 2013 | 152 | -2 | - | 3 | 1 | - |
| 2012 | 154 | -1 | 4 | 2 | 1 | 4 |
| 2011 | 155 | -2 | 3 | - | 1 | 6 |
| 2010 | 149 | 1 | 1 | 3 | 5 | 2 |
| 2009 | 148 | -1 | - | 1 | 2 | 2 |
| 2008 | 149 | -3 | 1 | 3 | 1 | 2 |
| 2007 | 152 | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 2006 | 152 | -3 | - | - | 7 | 10 |
| 2005 | 155 | -3 | - | 1 | 1 | 3 |
| 2004 | 158 | -4 | 1 | 4 | - | 1 |
| 2003 | 162 | -8 | - | 2 | - | 6 |
| 2002 | 170 | 3 | 4 | - | 3 | 4 |
| 2001 | 167 | 6 | 3 | 2 | 5 | - |
| 2000 | 152 | 4 | 4 | - | 5 | 5 |
| 1999 | 148 | 2 | 4 | 3 | 3 | 2 |
| 1998 | 146 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| 1997 | 145 | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 |
| 1996 | 143 | - | - | 1 | 2 | 1 |
| 1995 | 143 | -7 | 1 | 2 | - | 6 |
| 1994 | 150 | 1 | 1 | - | - | - |
| 1993 | 149 | -1 | 2 | 2 | - | 1 |
| 1992 | 150 | - | 1 | 2 | 3 | 2 |
| 1991 | 150 | -12 | 4 | 1 | 1 | 16 |
| 1983 | - | 3 | 5 | 3 | 4 | 3 |
| 1982 | 210 | 2 | 5 | 2 | - | 1 |
| 1981 | 208 | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 |
| 1980 | 210 | 8 | 7 | 3 | 6 | 2 |
| 1979 | 202 | 5 | 3 | 1 | 8 | 5 |
| 1978 | 197 | 3 | 6 | 4 | 3 | 2 |
| 1977 | 194 | -3 | 2 | 2 | 1 | 4 |
| 1976 | 197 | -1 | 7 | 4 | - | 4 |
| 1975 | 198 | -5 | 3 | 5 | - | 3 |
| 1974 | 203 | -3 | 1 | 3 | - | 1 |
| 1973 | 206 | -5 | 1 | 1 | 2 | 7 |
| 1972 | 211 | -9 | 2 | 4 | - | 7 |
| 1971 | 220 | -4 | 3 | 3 | 3 | 7 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 151 | 77 | 74 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 21 | 8 | 13 | ||||
| 15-64 | 89 | 49 | 40 | |||||
| 65 a více | 41 | 20 | 21 | |||||
| Průměrný věk (let) | 47,0 | 47,4 | 46,5 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Horní Těšice
Zařazení obce Horní Těšice | |
| Název obce | Horní Těšice |
| PSČ | 75353 |
| Katastrální území | Horní Těšice, 766721 |
| Obec | Horní Těšice |
| Pověřený úřad | Hranice |
| ORP | Hranice |
| Okres | Přerov |
| Kraj | Olomoucký |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 159 (2025: +8) |
Identifikace obce Horní Těšice | |
| GPS pozice |
49.49566079150561, 17.785977285158644 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.552968 |
Další informace z obce Horní Těšice | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Horní Těšice |
| Znak, Vlajka | ![]()
|
Volby v obci Horní Těšice | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Horní Těšice | |
| Výsledky voleb okres Přerov | |
Obchodní rejstřík v obci Horní Těšice | |
| Právnické osoby | 4 |
| Živnosti | 27 |
| Živnosti zaniklé | 1 |
| Firmy v OR | 1 |
| Firmy v OR, historie | 1 |
| Provozovny | 6 |
| Provozovny historie | 37 |
Příbuzné stránky
- Vyhledání plátců DPH podle jejich identifikačního čísla (IČO)
- Vyhledávání podle IČO - hledat IČO
- Nabídky práce podle cz regionů
- Horní Počaply, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Heřmanice, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Krupá, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Maršov, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Libchava, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Loděnice, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Blatná, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
- Horní Věstonice, 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu - statistika
Okénko pro podnikatele

Týna Kaucká, Software602
500 dokumentů denně. Logistická firma zkrátila jejich zpracování o 80 procent

Jaroslav Rada, Česká síť

Jakub Nečas, ZOXO Financial
Praktické srovnání bankovních a nebankovních hypoték bez nebezpečných mýtů

Rudolf Kypta, Coface


27