Lom, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Lom na konci roku 2025 žil 121 obyvatel , za tento rok v obci 9 obyvatel přibylo. V Lomu se v roce 2025 narodili 3 lidé, zemřel 1 člověk, přistěhovalo se 12 lidí a odstěhovalo se 5 lidí.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 121 | 9 | 3 | 1 | 12 | 5 |
| 2024 | 112 | -2 | 2 | 2 | 7 | 9 |
| 2023 | 114 | -5 | - | 1 | - | 4 |
| 2022 | 119 | 5 | 1 | 1 | 7 | 2 |
| 2021* | 114 | -2 | 3 | - | 3 | 8 |
| 2020 | 123 | 3 | 2 | 1 | 2 | - |
| 2019 | 120 | - | 1 | 2 | 4 | 3 |
| 2018 | 120 | 4 | 3 | - | 7 | 6 |
| 2017 | 116 | 4 | 1 | - | 3 | - |
| 2016 | 112 | -3 | 2 | - | 3 | 8 |
| 2015 | 115 | -2 | 1 | - | 2 | 5 |
| 2014 | 117 | 4 | - | 2 | 14 | 8 |
| 2013 | 113 | -5 | - | 4 | 3 | 4 |
| 2012 | 118 | 6 | 2 | 3 | 11 | 4 |
| 2011 | 112 | -10 | - | 6 | 3 | 7 |
| 2010 | 121 | -7 | - | 3 | 5 | 9 |
| 2009 | 128 | -3 | 1 | 2 | 3 | 5 |
| 2008 | 131 | 9 | 1 | 2 | 12 | 2 |
| 2007 | 122 | 3 | 1 | 3 | 9 | 4 |
| 2006 | 119 | -2 | - | 3 | 6 | 5 |
| 2005 | 121 | 1 | 1 | 3 | 6 | 3 |
| 2004 | 120 | -6 | - | 1 | - | 5 |
| 2003 | 126 | -2 | 1 | 1 | - | 2 |
| 2002 | 128 | - | 2 | 1 | 2 | 3 |
| 2001 | 128 | 5 | 1 | 1 | 11 | 6 |
| 2000 | 118 | -2 | 1 | 1 | - | 2 |
| 1999 | 120 | 2 | - | 1 | 5 | 2 |
| 1998 | 118 | -3 | 1 | 1 | 1 | 4 |
| 1997 | 121 | -2 | - | 2 | - | - |
| 1996 | 123 | - | 2 | - | 1 | 3 |
| 1995 | 123 | 2 | 2 | 1 | 1 | - |
| 1994 | 121 | 4 | 4 | 3 | 10 | 7 |
| 1993 | 117 | -10 | 1 | 2 | 1 | 10 |
| 1992 | 127 | -7 | - | 3 | - | 4 |
| 1991 | 134 | 1 | 1 | 4 | 9 | 5 |
| 1974 | - | -8 | 4 | 4 | - | 8 |
| 1973 | 184 | - | 4 | 4 | 8 | 8 |
| 1972 | 184 | -1 | 3 | 2 | - | 2 |
| 1971 | 185 | -10 | 2 | 3 | - | 9 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 112 | 51 | 61 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 19 | 8 | 11 | ||||
| 15-64 | 60 | 29 | 31 | |||||
| 65 a více | 33 | 14 | 19 | |||||
| Průměrný věk (let) | 45,7 | 45,1 | 46,2 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Lom
Zařazení obce Lom | |
| Název obce | Lom |
| PSČ | 38801 |
| Katastrální území | Lom u Blatné, Míreč |
| Obec | Lom |
| Pověřený úřad | Blatná |
| ORP | Blatná |
| Okres | Strakonice |
| Kraj | Jihočeský |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 121 (2025: +9) |
Identifikace obce Lom | |
| GPS pozice |
49.41044611365489, 13.98898742806297 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.536822 |
Další informace z obce Lom | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Lom |
| Části obce | 2 části |
Volby v obci Lom | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Lom | |
| Výsledky voleb okres Strakonice | |
Obchodní rejstřík v obci Lom | |
| Právnické osoby | 5 |
| Živnosti | 22 |
| Firmy v OR | 2 |
| Firmy v OR, historie | 2 |
| Provozovny | 2 |
| Provozovny historie | 48 |
| Nabídky práce | 1 |
Okénko pro podnikatele

Jakub Nečas, ZOXO Financial

Týna Kaucká, Software602
Všimli jste si? Formuláře na úřadech najednou vypadají skoro stejně. Tohle je důvod
22