Orlová, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Orlová na konci roku 2025 a začátku roku 2026 žili 27383 obyvatelé , za tento rok v obci 157 obyvatel ubylo. V Orlové se v roce 2025 narodilo 187 lidí, zemřelo 380 lidí, přistěhovalo se 668 lidí a odstěhovali se 632 lidé.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 27 383 | - 157 | 187 | 380 | 668 | 632 |
| 2024 | 27 540 | - 254 | 212 | 347 | 671 | 790 |
| 2023 | 27 794 | - 172 | 232 | 336 | 703 | 771 |
| 2022 | 27 966 | - 240 | 257 | 376 | 645 | 766 |
| 2021* | 28 206 | - 330 | 288 | 471 | 654 | 801 |
| 2020 | 28 330 | - 405 | 292 | 402 | 554 | 849 |
| 2019 | 28 735 | - 117 | 311 | 312 | 755 | 871 |
| 2018 | 28 852 | - 256 | 289 | 351 | 680 | 874 |
| 2017 | 29 108 | - 123 | 311 | 309 | 814 | 939 |
| 2016 | 29 231 | - 293 | 300 | 310 | 739 | 1 022 |
| 2015 | 29 524 | - 443 | 261 | 372 | 667 | 999 |
| 2014 | 29 967 | - 378 | 292 | 336 | 647 | 981 |
| 2013 | 30 345 | - 377 | 239 | 344 | 659 | 931 |
| 2012 | 30 722 | - 266 | 271 | 308 | 623 | 852 |
| 2011 | 30 988 | - 473 | 266 | 337 | 576 | 978 |
| 2010 | 32 067 | - 363 | 329 | 345 | 536 | 883 |
| 2009 | 32 430 | - 308 | 334 | 318 | 449 | 773 |
| 2008 | 32 738 | - 180 | 367 | 286 | 530 | 791 |
| 2007 | 32 918 | - 243 | 365 | 266 | 498 | 840 |
| 2006 | 33 161 | - 556 | 267 | 281 | 426 | 968 |
| 2005 | 33 717 | - 309 | 308 | 251 | 559 | 925 |
| 2004 | 34 026 | - 256 | 324 | 294 | 688 | 974 |
| 2003 | 34 282 | - 206 | 310 | 279 | 670 | 907 |
| 2002 | 34 488 | - 209 | 322 | 348 | 591 | 774 |
| 2001 | 34 697 | - 167 | 332 | 298 | 668 | 869 |
| 2000 | 35 709 | - 240 | 330 | 300 | 554 | 824 |
| 1999 | 35 949 | - 158 | 374 | 275 | 516 | 773 |
| 1998 | 36 107 | - 158 | 372 | 297 | 563 | 796 |
| 1997 | 36 265 | 27 | 370 | 305 | 660 | 698 |
| 1996 | 36 238 | - 105 | 388 | 271 | 598 | 820 |
| 1995 | 36 343 | 80 | 389 | 278 | 779 | 810 |
| 1994 | 36 263 | - 108 | 455 | 299 | 618 | 882 |
| 1993 | 36 371 | -5 | 570 | 310 | 825 | 1 090 |
| 1992 | 36 376 | 96 | 571 | 295 | 1 084 | 1 264 |
| 1991 | 36 280 | -21 | 603 | 326 | 1 053 | 1 351 |
| 1990 | 38 630 | 1 080 | 612 | 344 | 1 948 | 1 136 |
| 1989 | 37 550 | 1 324 | 604 | 337 | 2 110 | 1 053 |
| 1988 | 36 226 | 1 143 | 611 | 334 | 1 787 | 921 |
| 1987 | 35 083 | 270 | 533 | 348 | 971 | 886 |
| 1986 | 34 813 | 1 099 | 563 | 329 | 1 824 | 959 |
| 1985 | 33 714 | - 110 | 523 | 352 | 705 | 986 |
| 1984 | 33 824 | 788 | 513 | 386 | 1 615 | 954 |
| 1983 | 33 036 | 692 | 508 | 379 | 1 406 | 843 |
| 1982 | 32 344 | 465 | 528 | 391 | 1 217 | 889 |
| 1981 | 31 879 | 471 | 537 | 362 | 1 198 | 902 |
| 1980 | 32 065 | 1 383 | 526 | 344 | 2 148 | 947 |
| 1979 | 30 682 | 753 | 564 | 374 | 1 372 | 809 |
| 1978 | 29 929 | 1 010 | 482 | 343 | 1 599 | 728 |
| 1977 | 28 919 | 15 | 470 | 347 | 855 | 963 |
| 1976 | 28 904 | - 106 | 567 | 360 | 684 | 997 |
| 1975 | 29 010 | 546 | 542 | 363 | 1 168 | 801 |
| 1974 | 28 464 | 330 | 508 | 301 | 881 | 758 |
| 1973 | 25 113 | -10 | 555 | 279 | 628 | 914 |
| 1972 | 25 123 | 575 | 486 | 269 | 1 259 | 901 |
| 1971 | 24 548 | 229 | 438 | 291 | 921 | 839 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 27 540 | 13 557 | 13 983 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 3 868 | 1 994 | 1 874 | ||||
| 15-64 | 17 985 | 9 236 | 8 749 | |||||
| 65 a více | 5 687 | 2 327 | 3 360 | |||||
| Průměrný věk (let) | 44,1 | 42,4 | 45,7 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Orlová
Zařazení obce Orlová | |
| Název obce | Orlová |
| PSČ | 73514 | Další 2 PSČ |
| Katastrální území | 4 KÚ v obci |
| Obec | Orlová |
| Pověřený úřad | Orlová |
| ORP | Orlová |
| Okres | Karviná |
| Kraj | Moravskoslezský |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 27 383 (2025: - 157) |
Identifikace obce Orlová | |
| GPS pozice |
49.84526695873795, 18.430110389321133 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.599069 |
Další informace z obce Orlová | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Orlová |
| Ulice v obci | 132 ulice |
| Části obce | 4 části |
| Znak, Vlajka | ![]()
|
Volby v obci Orlová | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Orlová | |
| Výsledky voleb okres Karviná | |
Obchodní rejstřík v obci Orlová | |
| Právnické osoby | 641 |
| Právnické osoby zaniklé | 353 |
| Živnosti | 3 006 |
| Živnosti zaniklé | 173 |
| Firmy v OR | 450 |
| Firmy v OR, historie | 624 |
| Firmy v OR, vymazané | 166 |
| Provozovny | 1 300 |
| Provozovny historie | 5 239 |
Banky a úřady v obci Orlová | |
| Zdravotnická zařízení | 90 |
| Pobočky bank | 5 |
| Bankomat | 14 |
| Úřady | 17 |
| Nabídky práce | 178 |
Příbuzné stránky
- Mzda za dovolenou 2020 - Kolik dostanete? Záleží na hrubé mzdě a počtu dnů dovolené.
- Kalkulačka splátky půjčky dle úroku
- Česká republika má nejvíce obyvatel v historii. Počet zemřelých přitom loni opět převýšil počet narozených dětí - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Česká republika má nejvíce obyvatel v historii. Počet zemřelých přitom loni opět převýšil počet narozených dětí - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Česká republika má nejvíce obyvatel v historii. Počet zemřelých přitom loni opět převýšil počet narozených dětí - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Česká republika má nejvíce obyvatel v historii. Počet zemřelých přitom loni opět převýšil počet narozených dětí - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Orlová, Stav obyvatel - statistika
- Meziroční pokles HDP o 0,2 % je fakticky pro občany mnohem horší, ČSÚ provádí přepočet na obyvatele jen jednou ročně - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
- Meziroční pokles HDP o 0,2 % je fakticky pro občany mnohem horší, ČSÚ provádí přepočet na obyvatele jen jednou ročně - Diskuze, názory, doporučení a hodnocení
Okénko pro podnikatele

Týna Kaucká, Software602
500 dokumentů denně. Logistická firma zkrátila jejich zpracování o 80 procent

Jaroslav Rada, Česká síť

Jakub Nečas, ZOXO Financial
Praktické srovnání bankovních a nebankovních hypoték bez nebezpečných mýtů

Rudolf Kypta, Coface


3 006