Radvanice, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Radvanice na konci roku 2025 žili 922 obyvatelé , za tento rok v obci 29 obyvatel ubylo. V Radvanicích se v roce 2025 narodilo 7 lidí, zemřelo 13 lidí, přistěhovalo se 14 lidí a odstěhovalo se 37 lidí.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 922 | -29 | 7 | 13 | 14 | 37 |
| 2024 | 951 | -7 | 5 | 7 | 28 | 33 |
| 2023 | 958 | -9 | 5 | 11 | 22 | 25 |
| 2022 | 967 | 17 | 9 | 9 | 36 | 19 |
| 2021* | 950 | -12 | 10 | 14 | 27 | 35 |
| 2020 | 967 | -4 | 5 | 20 | 27 | 16 |
| 2019 | 971 | -1 | 12 | 18 | 33 | 28 |
| 2018 | 972 | -8 | 9 | 8 | 20 | 29 |
| 2017 | 980 | -1 | 11 | 8 | 30 | 34 |
| 2016 | 981 | -5 | 5 | 8 | 29 | 31 |
| 2015 | 986 | - | 14 | 7 | 28 | 35 |
| 2014 | 986 | -13 | 15 | 10 | 24 | 42 |
| 2013 | 999 | -17 | 13 | 11 | 25 | 44 |
| 2012 | 1 016 | -7 | 8 | 17 | 22 | 20 |
| 2011 | 1 023 | -23 | 15 | 14 | 12 | 36 |
| 2010 | 1 067 | 9 | 16 | 11 | 37 | 33 |
| 2009 | 1 058 | -10 | 20 | 15 | 23 | 38 |
| 2008 | 1 068 | -16 | 8 | 18 | 28 | 34 |
| 2007 | 1 084 | 13 | 17 | 7 | 30 | 27 |
| 2006 | 1 071 | 3 | 10 | 9 | 36 | 34 |
| 2005 | 1 068 | -21 | 12 | 7 | 27 | 53 |
| 2004 | 1 089 | -1 | 10 | 6 | 18 | 23 |
| 2003 | 1 090 | -5 | 6 | 8 | 21 | 24 |
| 2002 | 1 095 | 3 | 22 | 9 | 24 | 34 |
| 2001 | 1 092 | - | 16 | 11 | 16 | 21 |
| 2000 | 1 102 | 28 | 16 | 3 | 36 | 21 |
| 1999 | 1 074 | 10 | 11 | 10 | 45 | 36 |
| 1998 | 1 064 | 66 | 11 | 8 | 98 | 35 |
| 1997 | 998 | - | 15 | 6 | 14 | 23 |
| 1996 | 998 | -4 | 12 | 3 | 18 | 31 |
| 1995 | 1 002 | -11 | 12 | 9 | 23 | 37 |
| 1994 | 1 013 | -15 | 11 | 7 | 18 | 37 |
| 1993 | 1 028 | 1 | 13 | 5 | 17 | 24 |
| 1992 | 1 027 | 21 | 19 | 9 | 43 | 32 |
| 1991 | 1 006 | -27 | 16 | 8 | 22 | 57 |
| 1990 | 1 050 | -17 | 14 | 11 | 38 | 58 |
| 1989 | 1 067 | -1 | 17 | 7 | 42 | 53 |
| 1988 | 1 068 | -10 | 21 | 6 | 29 | 54 |
| 1987 | 1 078 | -10 | 18 | 12 | 27 | 43 |
| 1986 | 1 088 | -18 | 20 | 7 | 28 | 59 |
| 1985 | 1 106 | 45 | 30 | 8 | 59 | 36 |
| 1984 | 1 061 | 70 | 17 | 11 | 101 | 37 |
| 1983 | 991 | 4 | 13 | 10 | 37 | 36 |
| 1982 | 987 | - | 10 | 6 | 35 | 39 |
| 1981 | 987 | -18 | 17 | 7 | 28 | 56 |
| 1980 | 1 052 | -29 | 14 | 6 | 41 | 78 |
| 1979 | 1 081 | -7 | 17 | 13 | 51 | 62 |
| 1978 | 1 088 | -1 | 31 | 5 | 49 | 76 |
| 1977 | 1 089 | 7 | 15 | 3 | 65 | 70 |
| 1976 | 1 082 | 1 | 18 | 9 | 64 | 72 |
| 1975 | 1 081 | -30 | 25 | 4 | 26 | 77 |
| 1974 | 1 111 | -7 | 22 | 6 | 38 | 61 |
| 1973 | 1 118 | 12 | 32 | 9 | 29 | 40 |
| 1972 | 1 106 | 13 | 33 | 13 | 41 | 48 |
| 1971 | 1 093 | -9 | 35 | 7 | 27 | 64 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 951 | 460 | 491 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 133 | 76 | 57 | ||||
| 15-64 | 621 | 314 | 307 | |||||
| 65 a více | 197 | 70 | 127 | |||||
| Průměrný věk (let) | 43,5 | 40,9 | 45,8 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Radvanice
Zařazení obce Radvanice | |
| Název obce | Radvanice |
| PSČ | 54212 |
| Katastrální území | Radvanice v Čechách, Slavětín u Radvanic |
| Obec | Radvanice |
| Pověřený úřad | Trutnov |
| ORP | Trutnov |
| Okres | Trutnov |
| Kraj | Královéhradecký |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 922 (2025: -29) |
Identifikace obce Radvanice | |
| GPS pozice |
50.567455122740924, 16.061718211313867 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.579629 |
Další informace z obce Radvanice | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Radvanice |
| Znak, Vlajka | ![]()
|
Volby v obci Radvanice | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Radvanice | |
| Výsledky voleb okres Trutnov | |
Obchodní rejstřík v obci Radvanice | |
| Právnické osoby | 34 |
| Právnické osoby zaniklé | 10 |
| Živnosti | 125 |
| Živnosti zaniklé | 6 |
| Firmy v OR | 25 |
| Firmy v OR, historie | 12 |
| Firmy v OR, vymazané | 3 |
| Provozovny | 69 |
| Provozovny historie | 162 |
Banky a úřady v obci Radvanice | |
| Zdravotnická zařízení | 2 |
| Úřady | 1 |
| Nabídky práce | 13 |
Okénko pro podnikatele

Jakub Nečas, ZOXO Financial

Týna Kaucká, Software602
Všimli jste si? Formuláře na úřadech najednou vypadají skoro stejně. Tohle je důvod


125