Svitavy, počet obyvatel dle ČSÚ, - statistika
V obci Svitavy na konci roku 2025 a začátku roku 2026 žil 16041 obyvatel , za tento rok v obci 32 obyvatelé ubylo. V Svitavách se v roce 2025 narodilo 107 lidí, zemřel 181 člověk, přistěhovalo se 369 lidí a odstěhovalo se 327 lidí.
Počty obyvatel v okolí:
Opatovec, Javorník, Hradec nad Svitavou, Vendolí, Kukle, Koclířov, Kamenná Horka
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 041 | -32 | 107 | 181 | 369 | 327 |
| 2024 | 16 073 | -35 | 121 | 187 | 362 | 331 |
| 2023 | 16 108 | -78 | 123 | 199 | 364 | 366 |
| 2022 | 16 186 | -75 | 120 | 206 | 399 | 388 |
| 2021* | 16 261 | - 115 | 173 | 250 | 318 | 356 |
| 2020 | 16 601 | - 157 | 171 | 230 | 266 | 364 |
| 2019 | 16 758 | -80 | 158 | 188 | 321 | 371 |
| 2018 | 16 838 | -99 | 172 | 218 | 310 | 363 |
| 2017 | 16 937 | -12 | 162 | 178 | 347 | 343 |
| 2016 | 16 949 | -56 | 169 | 163 | 288 | 350 |
| 2015 | 17 005 | - 107 | 158 | 172 | 247 | 340 |
| 2014 | 17 112 | 72 | 197 | 134 | 327 | 318 |
| 2013 | 17 040 | 13 | 157 | 168 | 315 | 291 |
| 2012 | 17 027 | -11 | 173 | 179 | 298 | 303 |
| 2011 | 17 038 | -43 | 187 | 184 | 244 | 290 |
| 2010 | 16 986 | -81 | 185 | 169 | 290 | 387 |
| 2009 | 17 067 | - 110 | 198 | 176 | 221 | 353 |
| 2008 | 17 177 | -24 | 188 | 180 | 277 | 309 |
| 2007 | 17 201 | -25 | 209 | 164 | 288 | 358 |
| 2006 | 17 226 | -22 | 183 | 173 | 273 | 305 |
| 2005 | 17 248 | -74 | 186 | 162 | 266 | 364 |
| 2004 | 17 322 | - 105 | 173 | 183 | 270 | 365 |
| 2003 | 17 427 | - 111 | 162 | 174 | 268 | 367 |
| 2002 | 17 538 | -45 | 181 | 155 | 256 | 327 |
| 2001 | 17 583 | -12 | 149 | 152 | 252 | 261 |
| 2000 | 17 255 | -33 | 166 | 157 | 239 | 281 |
| 1999 | 17 284 | -75 | 166 | 162 | 167 | 246 |
| 1998 | 17 359 | -41 | 174 | 145 | 224 | 294 |
| 1997 | 17 400 | -61 | 157 | 150 | 164 | 232 |
| 1996 | 17 461 | - 108 | 136 | 196 | 204 | 252 |
| 1995 | 17 569 | -30 | 178 | 186 | 209 | 231 |
| 1994 | 17 599 | 16 | 187 | 176 | 273 | 268 |
| 1993 | 17 583 | 25 | 215 | 181 | 282 | 291 |
| 1992 | 17 558 | 57 | 208 | 163 | 316 | 304 |
| 1991 | 17 501 | 59 | 218 | 161 | 304 | 302 |
| 1990 | 20 160 | 348 | 232 | 190 | 647 | 341 |
| 1989 | 19 812 | -35 | 217 | 195 | 262 | 319 |
| 1988 | 19 847 | -29 | 261 | 187 | 252 | 355 |
| 1987 | 19 876 | -85 | 243 | 226 | 239 | 341 |
| 1986 | 19 961 | 57 | 272 | 185 | 344 | 374 |
| 1985 | 19 904 | 12 | 257 | 211 | 294 | 328 |
| 1984 | 19 892 | 160 | 295 | 183 | 365 | 317 |
| 1983 | 19 732 | 107 | 269 | 192 | 327 | 297 |
| 1982 | 19 625 | 378 | 307 | 175 | 562 | 316 |
| 1981 | 19 247 | 133 | 302 | 164 | 322 | 327 |
| 1980 | 19 264 | 135 | 331 | 185 | 333 | 344 |
| 1979 | 19 129 | 253 | 327 | 155 | 405 | 324 |
| 1978 | 18 876 | 267 | 342 | 176 | 442 | 341 |
| 1977 | 18 609 | 258 | 365 | 162 | 380 | 325 |
| 1976 | 18 351 | 182 | 386 | 144 | 356 | 416 |
| 1975 | 15 404 | 424 | 328 | 110 | 523 | 317 |
| 1974 | 14 980 | 342 | 327 | 109 | 478 | 354 |
| 1973 | 14 638 | 167 | 342 | 123 | 299 | 351 |
| 1972 | 14 471 | 110 | 250 | 108 | 339 | 371 |
| 1971 | 14 361 | 89 | 257 | 115 | 354 | 407 |
Zdroj dat: databáze ČSÚ
*) Stav a struktura obyvatel v roce 2021 vychází z výsledků SLDB 2021, kdežto údaje za předchozí roky navazují na výsledky SLDB 2011.
| Český statistický úřad, Na padesátém 81, 100 82 Praha 10; tel.: 274 051 111 (ústředna) | |