Valašské Příkazy, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Valašské Příkazy na konci roku 2025 a začátku roku 2026 žilo 313 obyvatel , za tento rok v obci 8 obyvatel ubylo. V Valašských Příkazech se v roce 2025 narodil 1 člověk, zemřelo 5 lidí, přistěhovalo se 8 lidí a odstěhovalo se 12 lidí.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 313 | -8 | 1 | 5 | 8 | 12 |
| 2024 | 321 | -19 | 1 | 1 | 10 | 29 |
| 2023 | 340 | 15 | 2 | 2 | 30 | 15 |
| 2022 | 325 | 11 | 5 | 1 | 21 | 14 |
| 2021* | 314 | 2 | 3 | 4 | 6 | 3 |
| 2020 | 306 | -1 | 6 | 2 | 3 | 8 |
| 2019 | 307 | -2 | 4 | 2 | 8 | 12 |
| 2018 | 309 | 9 | 4 | 2 | 9 | 2 |
| 2017 | 300 | 1 | 6 | 1 | 4 | 8 |
| 2016 | 299 | 1 | 1 | 2 | 7 | 5 |
| 2015 | 298 | -5 | 2 | 2 | 1 | 6 |
| 2014 | 303 | 12 | 8 | 2 | 9 | 3 |
| 2013 | 291 | 1 | 1 | 2 | 10 | 8 |
| 2012 | 290 | -4 | 2 | 4 | 4 | 6 |
| 2011 | 294 | 7 | 3 | 3 | 10 | 3 |
| 2010 | 298 | 20 | 3 | 4 | 31 | 10 |
| 2009 | 278 | -1 | 1 | 1 | 4 | 5 |
| 2008 | 279 | 5 | 3 | 3 | 5 | - |
| 2007 | 274 | 7 | 2 | - | 7 | 2 |
| 2006 | 267 | -2 | 3 | 3 | 5 | 7 |
| 2005 | 269 | -2 | 5 | 4 | 7 | 10 |
| 2004 | 271 | 26 | 3 | - | 32 | 9 |
| 2003 | 245 | 6 | 2 | 2 | 8 | 2 |
| 2002 | 239 | 5 | 4 | 1 | 3 | 1 |
| 2001 | 234 | 3 | 3 | 3 | 5 | 2 |
| 2000 | 233 | -2 | 1 | 4 | 5 | 4 |
| 1999 | 235 | 7 | 2 | - | 6 | 1 |
| 1998 | 228 | 11 | 4 | 1 | 18 | 10 |
| 1997 | 217 | 1 | 6 | 1 | - | 4 |
| 1996 | 216 | 4 | 2 | - | 8 | 6 |
| 1995 | 212 | 1 | 2 | 3 | 3 | 1 |
| 1994 | 211 | -5 | - | 3 | 1 | 3 |
| 1993 | 216 | 1 | 4 | 3 | - | - |
| 1992 | 215 | -8 | 2 | 5 | 2 | 7 |
| 1991 | 223 | -7 | 4 | 5 | 7 | 13 |
| 1990 | 223 | 5 | 6 | 2 | 2 | 1 |
| 1989 | 218 | -2 | - | 3 | 4 | 3 |
| 1988 | 220 | -3 | 3 | - | 3 | 9 |
| 1987 | 223 | 3 | 5 | 5 | 5 | 2 |
| 1986 | 220 | -6 | 6 | 1 | 2 | 13 |
| 1985 | 226 | -2 | 1 | 2 | 8 | 9 |
| 1984 | 228 | -3 | 4 | 2 | 1 | 6 |
| 1983 | 231 | 4 | 3 | 4 | 11 | 6 |
| 1982 | 227 | - | 6 | 1 | 5 | 10 |
| 1981 | 227 | - | 3 | 1 | 2 | 4 |
| 1980 | 222 | -11 | 4 | 3 | - | 12 |
| 1979 | 233 | 6 | 8 | 2 | 2 | 2 |
| 1978 | 227 | 5 | 2 | 1 | 7 | 3 |
| 1977 | 222 | - | 1 | 3 | 7 | 5 |
| 1976 | 222 | 3 | 7 | 1 | 7 | 10 |
| 1975 | 219 | -17 | 3 | 5 | 1 | 16 |
| 1974 | 236 | -9 | 8 | 2 | - | 15 |
| 1973 | 245 | - | 6 | 1 | 2 | 7 |
| 1972 | 245 | 4 | 8 | - | 7 | 11 |
| 1971 | 241 | 9 | 6 | 2 | 15 | 10 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 321 | 160 | 161 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 57 | 30 | 27 | ||||
| 15-64 | 212 | 110 | 102 | |||||
| 65 a více | 52 | 20 | 32 | |||||
| Průměrný věk (let) | 40,6 | 39,1 | 42,0 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Valašské Příkazy
Zařazení obce Valašské Příkazy | |
| Název obce | Valašské Příkazy |
| PSČ | 75612 |
| Katastrální území | Valašské Příkazy, 776521 |
| Obec | Valašské Příkazy |
| Pověřený úřad | Valašské Klobouky |
| ORP | Valašské Klobouky |
| Okres | Zlín |
| Kraj | Zlínský |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 313 (2025: -8) |
Identifikace obce Valašské Příkazy | |
| GPS pozice |
49.16587223696665, 18.053776301899486 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.545112 |
Další informace z obce Valašské Příkazy | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Valašské Příkazy |
| Znak, Vlajka | ![]()
|
Volby v obci Valašské Příkazy | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Valašské Příkazy | |
| Výsledky voleb okres Zlín | |
Obchodní rejstřík v obci Valašské Příkazy | |
| Právnické osoby | 19 |
| Právnické osoby zaniklé | 2 |
| Živnosti | 72 |
| Živnosti zaniklé | 1 |
| Firmy v OR | 12 |
| Firmy v OR, historie | 13 |
| Provozovny | 45 |
| Provozovny historie | 97 |
| Nabídky práce | 4 |
Příbuzné stránky
- Volná místa Valašské Meziříčí - Volná pracovní místa Valašské Meziříčí
- Valašské Příkazy 2, 756 12 Valašské Příkazy, objekt - Města a obce
- Valašské Příkazy 51, 756 12 Valašské Příkazy, objekt - Města a obce
- Valašské Příkazy 45, 756 12 Valašské Příkazy, objekt - Města a obce
- PSČ Valašské Příkazy, Valašské Příkazy - 75612, pošta Horní Lideč
- Valašské Příkazy 80, 756 12 Valašské Příkazy, objekt - Města a obce
- Valašské Příkazy 44, 756 12 Valašské Příkazy, objekt - Města a obce
- Valašské Příkazy, část obce v obci Valašské Příkazy, Firmy v OR
- Valašské Příkazy, část obce v obci Valašské Příkazy, Provozovny
Okénko pro podnikatele

Týna Kaucká, Software602

Jaroslav Rada, Česká síť

Jakub Nečas, ZOXO Financial
Praktické srovnání bankovních a nebankovních hypoték bez nebezpečných mýtů

Rudolf Kypta, Coface


72