Vršovice, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Vršovice na konci roku 2025
žilo 526 obyvatel
, za tento rok v obci
5 obyvatel
přibylo.
V Vršovicích se v roce 2025
narodilo 6 lidí,
zemřeli 3 lidé,
přistěhovalo se 9 lidí a
odstěhovalo se 7 lidí.
Počet obyvatel v obci Vršovice po letech
| Rok |
Na konci |
Přírůstek |
Narození |
Zemřelí |
Přistěhovalí |
Vystěhovalí |
| 2025 |
526 |
5 |
6 |
3 |
9 |
7 |
| 2024 |
521 |
-2 |
3 |
5 |
14 |
14 |
| 2023 |
523 |
3 |
6 |
3 |
15 |
15 |
| 2022 |
520 |
- |
5 |
5 |
15 |
15 |
| 2021* |
520 |
-7 |
2 |
8 |
8 |
9 |
| 2020 |
519 |
5 |
6 |
5 |
11 |
7 |
| 2019 |
514 |
-5 |
- |
8 |
7 |
4 |
| 2018 |
519 |
8 |
4 |
4 |
16 |
8 |
| 2017 |
511 |
9 |
7 |
4 |
10 |
4 |
| 2016 |
502 |
- |
6 |
6 |
5 |
5 |
| 2015 |
502 |
-7 |
- |
4 |
7 |
10 |
| 2014 |
509 |
6 |
3 |
2 |
19 |
14 |
| 2013 |
503 |
3 |
4 |
2 |
8 |
7 |
| 2012 |
500 |
3 |
7 |
3 |
17 |
18 |
| 2011 |
497 |
9 |
4 |
3 |
11 |
3 |
| 2010 |
482 |
-7 |
2 |
2 |
4 |
11 |
| 2009 |
489 |
4 |
2 |
4 |
11 |
5 |
| 2008 |
485 |
10 |
7 |
5 |
13 |
5 |
| 2007 |
475 |
-4 |
3 |
2 |
6 |
11 |
| 2006 |
479 |
7 |
3 |
5 |
12 |
3 |
| 2005 |
472 |
14 |
7 |
3 |
13 |
3 |
| 2004 |
458 |
13 |
9 |
3 |
12 |
5 |
| 2003 |
445 |
-3 |
5 |
7 |
6 |
7 |
| 2002 |
448 |
4 |
4 |
2 |
15 |
13 |
| 2001 |
444 |
7 |
4 |
4 |
9 |
2 |
| 2000 |
434 |
-5 |
3 |
7 |
1 |
2 |
| 1999 |
439 |
-1 |
6 |
3 |
2 |
6 |
| 1998 |
440 |
3 |
2 |
2 |
9 |
6 |
| 1997 |
437 |
-4 |
3 |
7 |
10 |
10 |
| 1996 |
441 |
4 |
9 |
4 |
4 |
5 |
| 1995 |
437 |
4 |
7 |
6 |
8 |
5 |
| 1994 |
433 |
31 |
7 |
4 |
33 |
5 |
| 1993 |
402 |
-18 |
3 |
9 |
9 |
21 |
| 1992 |
420 |
- |
4 |
3 |
9 |
10 |
| 1991 |
420 |
23 |
13 |
4 |
25 |
11 |
| 1990 |
457 |
2 |
3 |
5 |
8 |
4 |
| 1989 |
455 |
- |
4 |
6 |
6 |
4 |
| 1988 |
455 |
17 |
5 |
5 |
28 |
11 |
| 1987 |
438 |
13 |
7 |
5 |
14 |
3 |
| 1986 |
425 |
- |
4 |
5 |
6 |
5 |
| 1985 |
425 |
-21 |
4 |
6 |
4 |
23 |
| 1984 |
446 |
11 |
4 |
3 |
19 |
9 |
| 1983 |
435 |
4 |
2 |
6 |
12 |
4 |
| 1982 |
431 |
2 |
3 |
4 |
13 |
10 |
| 1981 |
429 |
-6 |
9 |
7 |
2 |
10 |
| 1980 |
456 |
- |
9 |
4 |
12 |
17 |
| 1979 |
456 |
5 |
7 |
10 |
29 |
21 |
| 1978 |
451 |
-3 |
6 |
7 |
13 |
15 |
| 1977 |
454 |
-5 |
5 |
2 |
5 |
13 |
| 1976 |
459 |
6 |
6 |
4 |
17 |
13 |
| 1975 |
453 |
9 |
12 |
2 |
8 |
9 |
| 1974 |
444 |
-3 |
8 |
4 |
4 |
11 |
| 1973 |
447 |
-7 |
5 |
4 |
8 |
16 |
| 1972 |
454 |
-3 |
4 |
8 |
5 |
4 |
| 1971 |
457 |
-21 |
9 |
9 |
3 |
24 |
Zdroj dat: databáze ČSÚ
*) Stav a struktura obyvatel v roce 2021 vychází z výsledků SLDB 2021, kdežto údaje za předchozí roky navazují na výsledky SLDB 2011.
| Stav obyvatel |
|---|
|
|
| |
Celkem |
Muži |
Ženy |
| Počet obyvatel |
521 |
276 |
245 |
| v tom ve věku (let) |
0-14 |
79 |
52 |
27 |
| 15-64 |
357 |
186 |
171 |
| 65 a více |
85 |
38 |
47 |
| Průměrný věk (let) |
41,8 |
39,3 |
44,5 |
|
Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2
|
| |
Značky použité v tabulkách
- - ležatá čárka (pomlčka) na místě čísla značí, že se jev nevyskytoval
- . tečka na místě čísla značí, že údaj není k dispozici nebo je nespolehlivý
- x ležatý křížek (malé písmeno x) na místě čísla značí, že zápis není možný z logických důvodů
- 0 nula se používá pro označení číselných údajů menších než polovina zvolené měřicí jednotky
- i. d. individuální (důvěrný) údaj
|
Zdroj dat: Veřejná databáze ČSÚ, vše o území, vybrané údaje za obec
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Vršovice
Zobrazit sloupec