Valašské Klobouky, počet obyvatel dle ČSÚ, stav obyvatel - statistika
V obci Valašské Klobouky na konci roku 2025 a začátku roku 2026 žili 4864 obyvatelé . V Valašských Kloboukách se v roce 2025 narodil 41 člověk, zemřel 51 člověk, přistěhovalo se 136 lidí a odstěhovalo se 126 lidí.
| Rok | Na konci | Přírůstek | Narození | Zemřelí | Přistěhovalí | Vystěhovalí |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 864 | - | 41 | 51 | 136 | 126 |
| 2024 | 4 864 | -16 | 43 | 36 | 93 | 116 |
| 2023 | 4 880 | 12 | 46 | 48 | 127 | 113 |
| 2022 | 4 868 | 29 | 52 | 54 | 141 | 110 |
| 2021* | 4 839 | -16 | 72 | 66 | 120 | 142 |
| 2020 | 4 918 | -28 | 58 | 63 | 82 | 105 |
| 2019 | 4 946 | -5 | 55 | 44 | 89 | 105 |
| 2018 | 4 951 | -4 | 51 | 46 | 115 | 124 |
| 2017 | 4 955 | -20 | 66 | 53 | 77 | 110 |
| 2016 | 4 975 | -20 | 62 | 51 | 85 | 116 |
| 2015 | 4 995 | -24 | 40 | 47 | 80 | 97 |
| 2014 | 5 019 | -20 | 40 | 52 | 86 | 94 |
| 2013 | 5 039 | -2 | 52 | 43 | 67 | 78 |
| 2012 | 5 041 | -1 | 55 | 40 | 69 | 85 |
| 2011 | 5 042 | -33 | 48 | 51 | 49 | 79 |
| 2010 | 5 088 | -53 | 60 | 57 | 44 | 100 |
| 2009 | 5 141 | 2 | 44 | 50 | 88 | 80 |
| 2008 | 5 139 | -20 | 61 | 47 | 66 | 100 |
| 2007 | 5 159 | 14 | 64 | 46 | 90 | 94 |
| 2006 | 5 145 | 2 | 44 | 47 | 80 | 75 |
| 2005 | 5 143 | -22 | 47 | 58 | 94 | 105 |
| 2004 | 5 165 | -36 | 54 | 55 | 76 | 111 |
| 2003 | 5 201 | 9 | 50 | 51 | 82 | 72 |
| 2002 | 5 192 | 7 | 56 | 47 | 83 | 85 |
| 2001 | 5 185 | -17 | 65 | 51 | 48 | 79 |
| 2000 | 5 183 | 25 | 57 | 32 | 84 | 84 |
| 1999 | 5 158 | 20 | 53 | 45 | 84 | 72 |
| 1998 | 5 138 | -10 | 52 | 53 | 81 | 90 |
| 1997 | 5 148 | 64 | 61 | 42 | 133 | 88 |
| 1996 | 5 084 | 3 | 45 | 42 | 81 | 81 |
| 1995 | 5 081 | -18 | 65 | 50 | 41 | 74 |
| 1994 | 5 099 | -9 | 66 | 52 | 54 | 77 |
| 1993 | 5 108 | 38 | 76 | 44 | 123 | 117 |
| 1992 | 5 383 | -7 | 67 | 62 | 102 | 114 |
| 1991 | 5 825 | 52 | 109 | 57 | 130 | 130 |
| 1990 | 6 573 | 17 | 100 | 85 | 165 | 163 |
| 1989 | 6 556 | 70 | 95 | 66 | 178 | 137 |
| 1988 | 6 486 | -34 | 97 | 62 | 91 | 160 |
| 1987 | 6 520 | -9 | 74 | 61 | 94 | 116 |
| 1986 | 6 529 | -26 | 97 | 71 | 90 | 142 |
| 1985 | 6 555 | -25 | 102 | 81 | 106 | 152 |
| 1984 | 6 580 | 26 | 97 | 50 | 121 | 142 |
| 1983 | 6 554 | 40 | 101 | 60 | 118 | 119 |
| 1982 | 6 514 | 196 | 110 | 55 | 264 | 123 |
| 1981 | 6 318 | -9 | 86 | 87 | 100 | 108 |
| 1980 | 6 292 | -19 | 97 | 68 | 85 | 133 |
| 1979 | 5 334 | 2 | 80 | 63 | 91 | 106 |
| 1978 | 5 332 | -22 | 84 | 58 | 97 | 145 |
| 1977 | 5 354 | 54 | 99 | 59 | 93 | 79 |
| 1976 | 5 300 | 66 | 79 | 44 | 132 | 101 |
| 1975 | 4 035 | 159 | 85 | 35 | 220 | 111 |
| 1974 | 3 876 | 110 | 85 | 47 | 177 | 105 |
| 1973 | 3 766 | 13 | 61 | 38 | 89 | 99 |
| 1972 | 3 753 | 67 | 82 | 36 | 107 | 86 |
| 1971 | 3 686 | 126 | 53 | 42 | 193 | 78 |
| Stav obyvatel | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||
| Celkem | Muži | Ženy | ||||||
| Počet obyvatel | 4 864 | 2 373 | 2 491 | |||||
| v tom ve věku (let) | 0-14 | 766 | 389 | 377 | ||||
| 15-64 | 3 070 | 1 576 | 1 494 | |||||
| 65 a více | 1 028 | 408 | 620 | |||||
| Průměrný věk (let) | 43,3 | 41,5 | 45,0 | |||||
| Kód: PU-MOSZV-DEMSTAV/2 | ||||
Značky použité v tabulkách
|
Statistiky ČSÚ - Vybrané údaje
- Stav obyvatel
- Pohyb obyvatel
- Druhy pozemků (ha)
- Druhy pozemků (ha)
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle převažující činnosti
- Podnikatelské subjekty podle právní formy
- Obecná charakteristika
- Sociální oblast
Statistiky ČSÚ - SLDB 2011
- 1. Obyvatelstvo podle pohlaví a rodinného stavu
- 2. Obyvatelstvo podle nejvyššího ukončeného vzdělání
- 3. Obyvatelstvo podle věku
- 4. Obyvatelstvo podle národnosti
- 5. Obyvatelstvo podle náboženské víry
- 6. Obyvatelstvo podle ekonomické aktivity
- 7. Domovní fond
- 8. Obydlené byty podle právního důvodu užívání a počtu obytných místnosti
Zdroj dat: Český statistický úřad
Základní údaje o obci Valašské Klobouky
Zařazení obce Valašské Klobouky | |
| Název obce | Valašské Klobouky |
| PSČ | 76601 |
| Katastrální území | 4 KÚ v obci |
| Obec | Valašské Klobouky |
| Pověřený úřad | Valašské Klobouky |
| ORP | Valašské Klobouky |
| Okres | Zlín |
| Kraj | Zlínský |
| Mapy | Povodňová mapa |
| Počet obyvatel | 4 864 (2025: -) |
Identifikace obce Valašské Klobouky | |
| GPS pozice |
49.14063711705225, 18.007600439305154 Navigovat
|
| RUIAN kód | OB.585891 |
Další informace z obce Valašské Klobouky | |
| Cenová mapa | Ceny nájemného |
| Wikipedia | Valašské Klobouky |
| Ulice v obci | 66 ulic |
| Části obce | 4 části |
| Znak, Vlajka | ![]()
|
Volby v obci Valašské Klobouky | |
|---|---|
| Výsledky parlamentních voleb Valašské Klobouky | |
| Výsledky voleb okres Zlín | |
Obchodní rejstřík v obci Valašské Klobouky | |
| Právnické osoby | 367 |
| Právnické osoby zaniklé | 90 |
| Živnosti | 1 075 |
| Živnosti zaniklé | 36 |
| Firmy v OR | 268 |
| Firmy v OR, historie | 180 |
| Firmy v OR, vymazané | 43 |
| Provozovny | 689 |
| Provozovny historie | 1 811 |
Banky a úřady v obci Valašské Klobouky | |
| Zdravotnická zařízení | 54 |
| Pobočky bank | 2 |
| Bankomat | 4 |
| Úřady | 10 |
| Nabídky práce | 80 |
Příbuzné stránky
- Volná místa Valašské Meziříčí - Volná pracovní místa Valašské Meziříčí
- Kurzovní lístek - Kurzovní lístky všech bank
- Města a obce v ČR - vyhledávání firem a osob na adrese, zajímavosti - Města a obce
- Práce - aktuální nabídky práce ve vaše městě, novinky.
- Práce - aktuální nabídky práce ve vaše městě, novinky.
- Dům dětí a mládeže Valašské Klobouky, okres Zlín, příspěvková organizace , Valašské Klobouky IČO 75082802 - Obchodní rejstřík firem
- Mateřská škola Valašské Klobouky, okres Zlín, příspěvková organizace , Valašské Klobouky IČO 71002332 - Obchodní rejstřík firem
- Valašské Klobouky, město v okrese Zlín - všechny části obce
- Valašské Klobouky, město v okrese Zlín - Města a obce
- Valašské Klobouky, město v okrese Zlín - Města a obce
- PSČ Valašské Klobouky, Zlín - 76601, pošta Valašské Klobouky
Okénko pro podnikatele

Týna Kaucká, Software602
14 dní do ostrého provozu. Neratovice si dnes formuláře upravují samy a data už nemusí přepisovat

Jaroslav Rada, Česká síť
Elektromobil versus spalovací auto: Kolik energie skutečně spotřebujeme?

Jakub Nečas, ZOXO Financial
Praktické srovnání bankovních a nebankovních hypoték bez nebezpečných mýtů

Rudolf Kypta, Coface


1 075